1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych

candles-505053_640

W środę i czwartek, ostanie dni października po lekcjach, kilkuosobową grupą (w składzie: Magdalena Mandyna, Kinga Barziej, Dominika Starosolska, Dominika Baryła, Borys Kosek, Jakub Pająk, Oskar Zawiślak, Żaneta Getter ) udaliśmy się na cmentarz komunalny, by pomóc starszym osobom porządkować go przed nadchodzącym Świętem Zmarłych. Większość seniorów dziękowała za propozycję, mówili, że sami radzą sobie przy grobach najbliższych, inni natomiast wskazywali nam zaniedbane groby w pobliżu swoich , którymi nikt się nie zajmuje.

Plewiliśmy również dziecięce grobki, które obrosły chwastami oraz te, na których rozrosły się i zwiędły paprocie . Z pomników pod drzewami zmiataliśmy liście do worków, aby później je wyrzucić. Zbieraliśmy śmieci fruwające po cmentarzu i te, o których wyniesienie poprosiły nas osoby sprzątające groby. Wielu seniorów pochwaliło naszą pracę i powiedziało, że bardzo doceniają tę inicjatywę młodzieży.

My również cudownie czuliśmy się mogąc bezinteresownie komuś pomóc, zwłaszcza gdy chodzi o groby, których od lat nikt nie odwiedzał. Ofiarowaliśmy im nie tylko czas spędzony na sprzątaniu wokół, ale także modlitwę. Mamy nadzieję, że w przyszłych latach wolontariatu więcej starszych osób otworzy się na naszą pomoc, bo ,, Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?”

Komentowanie jest wyłączone