Łzy wzruszenia po prezentacji Cantobiografii „Santo Subito”

kw1Owacją na stojąco publiczności, która wypełniła po brzegi widownię Nyskiego Domu Kultury zakończył się występ uczniów Diecezjalnego Gimnazjum i Liceum Humanistycznego w Nysie z okazji Dnia Papieskiego. Na scenie zaprezentowana została biografia Jana Pawła II na podstawie Cantobiografii Piotra Rubika i Jacka Cygana „Święty Papież”.

Aranżacja, akompaniament i pieśni przygotował Janusz Toczek. Scenariusz i realizacja – Zdzisława Mnich. „Santo Subito” – to dzieło opowiadające muzyką i śpiewem historię Jana Pawła II oraz o tym wszystkim, co Ojciec Święty chciał przekazać nam i następnym pokoleniom. Nie obyło się bez łez wzruszenia, oklasków oraz bisów. Wśród widowni byli m.in. burmistrz Nysy Jolanta Barska oraz ks. Henryk Wolff, dyrektor Diecezjalnego Gimnazjum i Liceum Humanistycznego w Nysie.

Burmistrz wręczyła kwiaty nauczycielom, którzy przygotowali program,  podziękowała artystom za występ, a publiczności za liczne przybycie. W Cantobiografii „Święty Papież” wystąpili uczniowie Diecezjalnego Gimnazjum: Katarzyna Serafin, Maryla Kłosowska, Lilii Bartosz, Agnieszka Stefanowicz i Tomasz Wojdyła oraz uczniowie Diecezjalnego Liceum Humanistycznego w Nysie: Katarzyna Błaszczyszyn, Jakub Kamiński, Bartosz Buczkowski i prowadzący: Adrianna Zabłotnia i Maciej Kroczak.

Na zakończenie były jeszcze dla wszystkich papieskie kremówki. Tegoroczny Dzień Papieski odbywał się pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie!”. Organizatorami spotkania z okazji Dnia Papieskiego w NDK byli: Diecezjalne Gimnazjum i Liceum Humanistyczne w Nysie oraz Urząd Miejski w Nysie.

Komentowanie jest wyłączone