Klaudia Sobów w finale 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Klaudia Sobów w  finale  63.  Ogólnopolskiego  Konkursu  Recytatorskiego                w  Turnieju  Teatrów  Jednego  Aktora

 

    Sukcesem uczennicy Diecezjalnego Liceum Humanistycznego jest przedstawienie monodramu „Córka myśliwego” na scenie Teatru Rondo w Słupsku, który jest organizatorem eliminacji centralnych OKR. W trakcie trwającego trzy dni czerwcowego festiwalu przedstawiono piętnaście najlepszych monodramów z całej Polski, a więc udział w tak ważnym wydarzeniu kulturalnym to wielki sukces Klaudii, pożądany przez wielu młodych artystów, którzy co roku podejmują zmagania ze sztuką w czterech turniejach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
    Klaudia była najmłodszą uczestniczką festiwalu, ale w konfrontacji z aktorami scen amatorskich w całym kraju wypadła bardzo dobrze. Jej występ został doceniony, a ona sama zyskała nowe doświadczenia i wiele umiejętności. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
„O 15 spotkaniach „Sam na Scenie” w Słupsku możemy z radością powiedzieć wiele dobrego, nie tylko z racji skromnego jubileuszu. Było wiele przemyślanych i dojrzałych artystycznie przedstawień. Teatr Jednego Aktora pojawiał się w różnym kształcie – od ascetycznej formy teatru ubogiego – pusta przestrzeń sceny, aktor i jego wyobraźnia – po spektakle, w których wykorzystywane były techniki filmowe. Tematykę spektakli tegorocznego finału zdominowały problemy dzieciństwa i rodziny.
Dziękujemy wykonawcom, ich instruktorom i reżyserom za twórcze postawy, za wkład pracy w przygotowanie spektakli, za to że 15 Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora 63. OKR stał się naszym wspólnym świętem.”  

 

Autorką scenariusza i reżyserką spektaklu jest Lidia Rogowska, która przygotowuje wszystkich miłośników sztuki naszego liceum do wystąpień scenicznych.
    W tym roku szkolnym w eliminacjach wojewódzkich 63. OKR oprócz Klaudii wystąpiły:
Aleksandra Maślańczyk (wyróżnienie w Turnieju Recytatorskim), Julia Makówka, Daria Dziedzińska (absolwentka), Kinga Janczar i Maryla Kłosowska. Gratulujemy naszym reprezentantkom miejsc zdobytych w eliminacjach miejsko-gminnych i powiatowych, dzięki którym znalazły się w gronie najlepszych wykonawców w województwie opolskim.
Wcześniejszym sukcesem Klaudii Sobów jest zajęcie II miejsca w XXVI edycji Konkursu Poezji Jenieckiej „Nie traćmy pamięci”, który odbył się w Łambinowicach 13 kwietnia 2018 roku. Mocnych wzruszeń dostarczyła słuchaczom poezji również Julia Makówka. Obu naszym reprezentantkom gratulujemy, a Pani Lidii Rogowskiej dziękujemy za przygotowanie uczennic do konkursu.

Komentowanie jest wyłączone