Nasz absolwent przemawiał w Strasburgu

Bartłomiej Sordyl absolwent Diecezjalnego Liceum Humanistycznego w Nysie, który aktualnie jest studentem prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim reprezentuje polską młodzież podczas 34 i 35 sesji Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy w Strasburgu. 34 sesja Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych odbywa się w dniach 27 i 28 marca pt.: „Samorząd gminy i regionu podstawą praw człowieka”.

Polską młodzież w roku 2016 roku reprezentowała inna absolwentka naszej Szkoły, Paulina Otręba, aktualnie studentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Oboje po raz pierwszy uczestniczyli w posiedzeniu Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy jesienią 2014 roku,
Do uczestniczenia w Kongresie zostali zaproszeni ludzie młodzi w wieku od 16 do 30 roku życia, aby aktywnie uczestniczyć w rozwiązywaniu najbardziej aktualnych problemów społecznych występujących w miastach, gminach i regionach. Bartłomiej Sordyl aktywnie pracuje w Wydziałowej Radzie Samorządu Studentów Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kolejna sesja z udziałem Bartłomieja Sordyla odbędzie się jesienią 2018 roku.

Na zdjęciu Bartłomiej Sordyl podczas debaty o prawach człowieka na poziomie lokalnym i regionalnym.

źródło: NYSA News

Komentowanie jest wyłączone