Osiągnięcia i sukcesy gimnazjalistów

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW DIECEZJALNEGO GIMNAZJUM W NYSIE W ROKU SZKOLNYM 2015/2016
NA SZCZEBLU OGÓLNOPOLSKIM, WOJEWÓDZKIM I REJONOWYM
Wojewódzkie konkursy przedmiotowe
Lp.Nazwa konkursuReprezentanci szkołyLokata / szczebelOpiekun
1.Wojewódzki Konkurs Polonistyczny Monika Pogwizd laureatkaLucyna Moj, Sylwia Pieczarka
Lilia Bartosz, Julia Misiaszek, Aleksandra Maślańczyk, finalistki
Agnieszka Stadnik, Julia Mykieta udział w zawodach miejsko-gminnych
2.Wojewódzki Konkurs Historyczny Marcel Isalski laureatPiotr Basoń
Anna Palczewska,
Jakub Frankiewicz, Jan Hajduk, Anna Piątek, Jan Krakowski, Monika Pogwizd, Krzysztof Tatarczak udział w zawodach miejsko-gminnych
3.Wojewódzki Konkurs Chemiczny Monika Pogwizd laureatka Elżbieta Mamala
Katarzyna Mykieta, Maryla Kłosowska, Agnieszka Koronczok, Agnieszka Malczyk udział w zawodach miejsko-gminnych
4.Wojewódzki Konkurs Matematyczny Monika Pogwizd I miejsce w zawodach miejsko-gminnych Elżbieta Kamińska
Paweł Kossowski-Skop II miejsce w zawodach miejsko-gminnych
Maryla Kłosowska, Michał Rząsa Agnieszka Koronczok, , udział w zawodach miejsko-gminnych
5.Wojewódzki Konkurs Fizyczny Monika Pogwizd, Paweł Uderski, Jakub Chlipała udział w zawodach miejsko-gminnych Joanna Orzechowska
6.Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego Julia Misiaszek laureatka Nike Sienicka-Zuwała
Lilia Bartosz finalistka Barbara Zmorawska
Monika Pogwizd,
Tymoteusz Chudy,
Cezary Bil
udział w zawodach miejsko- gminnych Barbara Zmorawska
Nike Sienicka-Zuwała
Katarzyna Zaremba
7.Wojewódzki Konkurs Biologiczny Monika Pogwizd, Katarzyna Mykieta, Michał Wilk, Maryla Kłosowska, Julia Pająk, Lilia Bartosz udział w zawodach miejsko- gminnych Małgorzata Ostrowska
8.Wojewódzki Konkurs Geograficzny Dastin Misiaszek, Weronika Radecka, Maryla Kłosowska, , Monika Pogwizd Agnieszka Stefanowicz, Jakub Frankiewicz udział w zawodach miejsko- gminnych Małgorzata Salachna
9.Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Języku Polskim Lilia Bartosz III miejsce w finale Lucyna Moj
10.Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym Monika Pogwizd finalistka Jolanta Karbowska
Konkursy  Ogólnopolskie i Międzynarodowe

Lp.Nazwa konkursuReprezentanci szkołyLokata/szczebelOpiekun
1.Ogólnopolski Konkurs „ Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego…” Marcel Isalski laureat Liliana Raszka-Niemiec
2.Międzynarodowy Konkurs „Kangur matematyczny 2016” Michał Rząsa, Monika Pogwizd wyróżnienie Elżbieta Kamińska
3.Polsko-Ukraiński Konkurs Fizyczny „Lwiątko”Michał Rząsa, Monika Pogwizd wyróżnienie na szczeblu krajowym Joanna Orzechowska
4.XVII Międzynarodowe Potyczki Matematyczne Agnieszka Koronczok, Monika Pogwizd, Paweł Kossowski-Skop III miejsce drużynowo Elżbieta Kamińska
5.XV Międzynarodowy Konkurs Języka Angielskiego „Golden Owl” Julia Misiaszek
Tymoteusz Chudy
finaliściNike Sienicka-Zuwała
6.Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna Monika Pogwizd, Beata Rybotycka, Mateusz Czarnecki, Anna Piątek, Anna Kamosińska, Jakub Frankiewicz laureaci Lucyna Moj
7.Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej Jolanta MatejaszekII m na szczeblu powiatowym
VI m na szczeblu powiatowym
Jerzy Kiełb
8. Turniej Recytatorski (Ogólnopolski Konkurs Recytatorski)Dagna Pabian I m w zawodach miejsko-gminnych i III m w zawodach powiatowych Lucyna Moj
Alicja Kras II m w zawodach miejsko-gminnych, III m w zawodach powiatowych
Karolina Sobów wyróżnienie w zawodach miejsko-gminnych i w zawodach powiatowych
9.Turniej „Teatr Jednego Aktora” (Ogólnopolski Turniej Recytatorski)Aleksandra Stefanowicz Wyróżnienie w zawodach miejsko-gminnych i III m w zawodach powiatowych;Lucyna Moj
Julia Makówka Wyróżnienie w zawodach miejsko gminnych i zawodach powiatowych
10.Turniej „Poezja śpiewana” (Ogólnopolski Konkurs Recytatorski)Joanna Gil wyróżnienie w zawodach miejsko-gminnych, i w zawodach powiatowych. Lucyna Moj, Janusz Toczek
11.Turniej „Wywiedzione ze słowa” (Ogólnopolski Konkurs Recytatorski)Jakub Frankiewicz wyróżnienie w zawodach miejsko-gminnych Lucyna Moj

Konkursy  Powiatowe i Gminne

Lp.Nazwa konkursuReprezentanciLokataOpiekun
1.XVI Powiatowy Drużynowy Turniej MatematycznyAgnieszka Koronczok, Monika Pogwizd, Maryla Kłosowska I miejsce drużynowo Elżbieta Kamińska
2.III Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IMarcel Isalski I miejsce
I miejsce zespołowo
Elżbieta Kamińska
Michał Rząsa II miejsce
I miejsce zespołowo
Małgorzata BieniasI miejsce zespołowo Monika Piotrowska
Wiktoria RutkiewiczI miejsce zespołowo
3.X Mała Olimpiada Ekologiczna Monika PogwizdII miejsce Małgorzata Salachna
4.Międzyszkolny Konkurs „Corrida Ortograficzna”Julia Misiaszek I miejsceSylwia Pieczarka
Lucyna Moj
Julianna Frydel II miejsce
Katarzyna Mykieta III miejsce
Monika Pogwizd IV miejsce
5.Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Powiatu Nyskiego”Julianna Frydel II miejsce Sylwia Pieczarka
6.IV Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Wobec literatury faktu”Monika PogwizdI miejsce Lucyna Moj,
Sylwia Pieczarka
Karolina Sobów III miejsce
Karolina Sobów, Monika Pogwizd, Anna Małachowska I miejsce drużynowo
7.Gminny Konkurs Krasomówczy Lilia Bartosz I miejsce Lucyna Moj
8.VII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego poświęcony twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego (org. Carolinum Nysa)Poezja śpiewana:
Maryla Kłosowska
I miejsceLucyna Moj
Janusz Toczek
Turniej Wywiedzione ze słowa:
Jakub Frankiewicz
I miejsceLucyna Moj
Janusz Toczek
Turniej recytatorski:
Klaudia Sobów
I miejsceLucyna Moj
Janusz Toczek
9.Konkurs Recytatorski „Gimnazjalny zajazd na Soplicowo” zorganizowany przez Gimnazjum w Korfantowie Paweł Kossowski-SkopI miejsce Lucyna Moj
Dagna Pabian III miejsce
10.Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych zorganizowany przez ZSiPO w Nysie Lilia Bartosz, Monika Pogwizd, Katarzyna Mykieta I miejsce drużynowo Barbara Zmorawska
Cezary Bil, Julia Miszaszek, Krzysztof Tatarczak, II miejsce drużynowo Nike Sienicka-Zuwała
Katarzyna Zaremba
Anna Smolińska
Magdalena Filipow, Dastin Misiaszek, Larysa Skowrońska III miejsce drużynowo
11.Konkurs „Angielskie Formy Teatralne” org. PWSZ w Nysie Katarzyna Serafin, Maciej Galeja, Paweł Kossowski-Skop, Michał Kroczak, Szymon Zając wyróżnienie Barbara Zmorawska
12.Konkurs Wiedzy o Walii org. przez LO Carolinum w Nysie Jan Gorczyński II miejsce Nike Sienicka-Zuwała
Julia Misiaszek III miejsce
13.VII Konkurs o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych w Łambinowicachjęzyk angielski:
Krzysztof Tatarczak,

V miejsce indywidualnie Katarzyna Zaremba Nike Sienicka-Zuwała
język angielski: Julia Misiaszek II miejsce indywidualnie
Marta Fiech, Krzysztof Tatarczak, Julia Misiaszek II miejsce drużynowo
język niemiecki: Marta Fiech, Patryk Geiger II miejsce drużynowoAnna Wraga
14.Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych Magdalena Filipow, Dastin Misiaszek, Larysa Skowrońska III miejsce Anna Smolińska
15.Język Niemiecki w Małej Formie Teatralnej w BrzeguGabriela Szczotka, Maciej Jakubowski, Marta Fiech, Dagna Pabian, Wiktoria Rutkiewicz I miejsce zespołowoAnna Wraga
16.Język Niemiecki w Małej Formie Teatralnej w BrzeguPaweł Uderski, Patryk Geiger, Magdalena Filipow, Wiktoria Adamczuk, Julianna Frydel, Jakub Rączy, Larysa Skowrońska, Martyna Sołtysik, Dastin Misiaszek wyróżnienie Anna Wraga
17.Powiatowy Konkurs Czytelniczy z języka niemieckiego „Leichte Lekture” (org. przez ZSiPO w Nysie)Wiktoria Rutkiewicz
III miejsce Anna Wraga
Patryk Geiger

wyróżnienie
Marta Fiech
udział
18.XVI Przegląd Pieśni Niepodległościowych Joanna Gil II miejsce Janusz Toczek
19.XVIII Festiwal Kolęd i Pastorałek Zespół „Lupus”III miejsce Janusz Toczek
Joanna Gil wyróżnienie

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW DIECEZJALNEGO GIMNAZJUM W NYSIE W ROKU SZKOLNYM 2014/2015
NA SZCZEBLU OGÓLNOPOLSKIM, WOJEWÓDZKIM I REJONOWYM

LpNazwa konkursuReprezentanci szkołyLokataOpiekun
1.III Powiatowy Konkurs Czytelniczy pod hasłem „W stronę fantastyki” poświęcony powieści J.J.Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem” Magdalena Mandyna
Klaudia Sobów
Piotr Roguski
II miejsce drużynowo



Lucyna Moj
Klaudia Sobów
I miejsce
Magdalena MandynaIII miejsce
2.Konkurs literacko – plastyczny „Anioły są wśród nas” kategoria: opowiadanie z dialogiemLarysa SkowrońskaI miejsceLucyna Moj
3.Konkurs literacko – plastyczny „Anioły są wśród nas” kategoria: poezjaAgnieszka StadnikI miejsceLucyna Moj
4.VI Powiatowy Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości Tadeusza Różewicza

Turniej:
recytatorski
Hubert Szyller


II miejsce
Lucyna Moj
VI Powiatowy Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości Tadeusza Różewicza

Turniej poezji śpiewanej
Alicja WorachIII miejsceLucyna Moj
Janusz Toczek
5.Wojewódzki Konkurs PolonistycznyHanna Barska
Katarzyna Chrobak
Żaneta Getter
Maria Gryczewska
Magdalena Mandyna
Anna Petryszyn
Agnieszka Stefanowicz
Kamila Wojciechowska
kwalifikacja do etapu miejsko-gminnegoLucyna Moj
6.Wojewódzki Konkurs FizycznyMikołaj Michałek
Szymon Budziński
laureaciJoanna Orzechowska
Monika Pogwizd
Mateusz Jaworowski
Filip Bracichowicz
finaliści
7. Wojewódzki Konkurs Historyczny Mateusz Jaworowski laureatJolanta Karbowska
Hubert Szyller laureat
Jakub Frankiewicz, Jan Hajduk udział w zawodach miejsko-gminnych
8.Wojewódzki Konkurs Chemiczny Monika Pogwizd
Mateusz Jaworowski
Mikołaj Michałek
laureaciElżbieta Mamala
Hubert Szyller finalista
Szymon Budziński,
Anna Petryszyn,
Magdalena Mandyna,
Karolina Pfajfer
udział w zawodach miejsko-gminnych
9. Wojewódzki Konkurs Matematyczny Hanna Barska
Anna Petryszyn
Mateusz Jaworowski
laureaciElżbieta Kamińska
Monika Pogwizd finalistka
10. Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego Kamila Wojciechowska
Katarzyna Chrobak, Mateusz Jaworowski
finaliściBeata Jaworowska
Julia Misiaszekudział w zawodach miejsko-gminnychAnna Capenko
Aleksandra Pośpiech,
Hubert Szyller
udział w zawodach miejsko-gminnychNike Sienicka-Zuwała
11.Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego Kinga Borkowska,
Żaneta Getter
udział w zawodach miejsko-gminnych Anna Wraga
12.Wojewódzki Konkurs Geograficzny Mateusz JaworowskilaureatMałgorzata Salachna
Tomasz Wojdyła,
Maryla Kłosowska,
Kinga Borkowska,
Monika Pogwizd Agnieszka Stefanowicz,
Hanna Barska,
udział w zawodach miejsko-gminnych Małgorzata Salachna
13.Wojewódzki Konkurs Biologiczny Monika Pogwizd,
Katarzyna Mykieta,
Maryla Kłosowska
udział w zawodach miejsko-gminnych Małgorzata Ostrowska
Joanna Filipow,
Magdalena Mandyna,
Mikołaj Michałek,
Hubert Szyller
Jacek Tyczka
14.Międzynarodowy Konkurs „Kangur matematyczny 2015” Jakub Chlipała,
Paweł Kossowski-Skop,
Anna Petryszyn,
Mateusz Jaworowski
wyróżnienieElżbieta Kamińska
15.XVI Międzynarodowe Potyczki Matematyczne Hanna Barska,
Anna Petryszyn,
Mateusz Jaworowski
II miejsce drużynowo Elżbieta Kamińska
16.Polsko-Ukraiński Konkurs Fizyczny „Lwiątko”Mikołaj Michałek,
Monika Pogwizd,
Mateusz Jaworowski,
Filip Bracichowicz,
Maryla Kłosowska
wyróżnienie na szczeblu krajowym Joanna Orzechowska
17.VII Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego dla GimnazjalistówJulia Misiaszek udział w II etapie Anna Capenko
18.XIV Międzynarodowy Konkurs Języka Angielskiego „Golden Owl” Julia Misiaszek
Aleksandra Pośpiech
finalistki II etapu Anna Capenko
Nike Sienicka-Zuwała
19.Międzynarodowy Konkurs „5 minut dla pokoju” zorganizowany przez Saksońską Centralę ds. Oświaty w Dreźnie Tomasz Wojdyła,
Karolina Pfajfer
I miejsce Anna Wraga
Żaneta Getter,
Aleksandra Pośpiech
II miejsce
20.Ogólnopolski Konkurs „Alchemik”Szymon Budziński I miejsce w kraju Elżbieta Mamala
Monika Pogwizd bardzo dobry wynik
21.Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej Mateusz Jaworowski Mateusz Jaworowski
Mikołaj Michałek II m na szczeblu powiatowym
II m na szczeblu powiatowym
Jerzy Kiełb
Mikołaj Michałek Mateusz Jaworowski
Mikołaj Michałek II m na szczeblu powiatowym
III m na szczeblu powiatowym
22.Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Turniej Recytatorski
Hubert Szyller I m w zawodach miejsko-gminnych i rejonowych Lucyna Moj
Magdalena Mandyna I m w zawodach miejsko-gminnych, III m w zawodach rejonowych
Adrianna Harmata wyróżnienie w zawodach miejsko-gminnych, III m w zawodach rejonowych
Karolina Sobów wyróżnienie w zawodach miejsko-gminnych
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Turniej „Teatr Jednego Aktora”
Hubert Szyller III miejsce w zawodach miejsko-gminnych i I miejsce w zawodach rejonowychLucyna Moj
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Turniej „Poezja śpiewana”
Agnieszka Stefanowicz II m w zawodach miejsko-gminnych, I m w zawodach rejonowych;Lucyna Moj,
Janusz Toczek
Maryla Kłosowska III m w zawodach miejsko-gminnych, II m w zawodach rejonowych;
Katarzyna Serafin
Tomasz Wojdyła
wyróżnienie w zawodach miejsko-gminnych, III m w zawodach rejonowych
23.XV Powiatowy Drużynowy Turniej MatematycznyHanna Barska,
Anna Petryszyn,
Mateusz Jaworowski
II miejsce drużynowo Elżbieta Kamińska
24.Konkurs Wiedzy o Indiach org. przez PWSZ w Nysie Mateusz Jaworowski,
Hubert Szyller,
Julia Opałka
IV miejsce drużynowo Beata Jaworowska
Nike Sienicka-Zuwała
25.Język Niemiecki w Małej Formie Teatralnej w BrzeguAntonina Jedynak,
Kinga Barziej,
Wojciech Żórawski,
Anna Petryszyn,
Mikołaj Michałek,
Joanna Filipow,
Michał Wyszkowski,
Adrian Gutowski
I miejsce zespołowo Anna Wraga
26.Język Niemiecki w Małej Formie Teatralnej w BrzeguŻaneta Getter,
Katarzyna Chrobak,
Aleksandra Pośpiech,
Kinga Borkowska,
Mateusz Jaworowski,
Karolina Pfajfer,
Adrianna Harmata
I miejsce zespołowoAnna Wraga
27.IX Mała Olimpiada Ekologiczna Monika PogwizdI miejsce Małgorzata Salachna
28.Międzyszkolny Konkurs „Corrida Ortograficzna”Katarzyna Mykieta II miejsceSylwia Pieczarka
Lucyna Moj
Julia Misiaszek III miejsce
29.Powiatowy Konkurs Czytelniczy z języka niemieckiego „Leichte Lekture” (org. przez ZSiPO w Nysie)Żaneta Getter wyróżnienieAnna Wraga
30. Konkurs Piosenki Obcojęzycznej org. przez CarolinumTomasz Wojdyła II miejsceJanusz Toczek
31.VI Konkurs o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych w Łambinowicachjęzyk angielski:
Aleksandra Pośpiech,
Kamila Wojciechowska
II miejsce drużynowo Beata Jaworowska Nike Sienicka-Zuwała
język niemiecki:
Kinga Borkowska,
Żaneta Getter
III miejsce indywidualnie
IV miejsce indywidualnie
II miejsce drużynowo
Anna Wraga
32.Konkurs Języka Angielskiego w ramach Nyskiego Festiwalu Nauki Kamila Wojciechowska III miejsce Beata Jaworowska
Monika Pogwizd udział w finale
33.Konkurs Recytatorski „Gimnazjalny zajazd na Soplicowo” zorganizowany przez Gimnazjum w Korfantowie Magdalena Mandyna I miejsce Lucyna Moj
Hubert Szyller III miejsce

Najważniejsze osiągnięcia sportowe
1.Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Rocznik 2000 w Indywidualnych Biegach Przełajowych Michał Kroczak II miejsceAdam Wrona
2.Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowo Paweł Kossowski-Skop,
Mateusz Zuber,
Michał Rudolf,
Julianna Frydel
II miejsceAgata Wrona
3.Mistrzostwa Powiatu w koszykówce chłopcówWojciech Żórawski,
Wojciech Papis,
Wojciech Malik,
Bartosz Majchrzak,
Jakub Chlipała,
Iwo Żakowski,
Maciej Galeja,
Michał Kroczak,
Mateusz Zuber,
Jakub Rączy
II miejsceAdam Wrona
4.Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Indywidualnych Biegach Przełajowych w kategorii klas IIIMagdalena Mandyna III miejsceAgata Wrona
5.Mistrzostwa Powiatu Szkół GimnazjalnychJulia Makówka III m Indywidualne LA – bieg na 100 m; II m – skok w dal Agata Wrona
6.Mistrzostwa Powiatu Szkół GimnazjalnychJoanna Filipow I m Indywidualne LA – rzut oszczepem; III m – rzut dyskiem Agata Wrona
7.Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych Maja Kaczmarzyk,
Julia Makówka,
Maryla Kłosowska,
Maja Ślimak
II miejsce
Indywidualne LA – sztafeta 4x100 m
Agata Wrona
8.Wojewódzka Gimnazjada Strzelecka Michał Rudolf,
Adrian Gutowski,
Michał Wyszkowski
II miejsce drużynowoJerzy Kiełb
Kamila Wojciechowska,
Żaneta Getter,
Antonina Jedynak
II miejsce drużynowo

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW DIECEZJALNEGO GIMNAZJUM W NYSIE W ROKU SZKOLNYM 2013/2014
NA SZCZEBLU OGÓLNOPOLSKIM, WOJEWÓDZKIM I REJONOWYM

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE
1Wojewódzki Konkurs PolonistycznyDaria Dziedzińska
Karolina Sadłowska, Filip Jaroszyński, T. Szawełło
finalistka
udział w zawodach miejsko-gminnych
Lucyna Moj
2Wojewódzki Konkurs HistorycznyTomasz Szawełło
Agnieszka Skoczeń, Hubert Szyller, Kamila Bednarz
finalista
udział w zawodach miejsko-gminnych
Mirosław Majchrzak
3Wojewódzki Konkurs ChemicznyTomasz Szawełło
Oskar Zawiślak
Adrianna Struzik
Marta Sanowska
laureat
laureat
laureatka
finalistka
Elżbieta Mamala
4Wojewódzki Konkurs MatematycznyMarta Sanowska,
Tomasz Szawełło,
Paweł Żukrowski
Adrianna Struzik
laureatka
finalista
finalista
finalistka
Elżbieta Kamińska
5Wojewódzki Konkurs FizycznyTomasz Szawełło
Paweł Żukrowski
Anna Szymkowicz, Marta Sanowska, Mikołaj Michałek, Mateusz Jaworowski
laureat
laureat
udział w zawodach miejsko-gminnych
Joanna Orzechowska
6Wojewódzki Konkurs Języka AngielskiegoKamil Grusza, Monika Pogwizd
Aleksandra Pośpiech
Kinga Barziej, Kamila Bednarz, Katarzyna Chrobak, Aleksandra Szewczyk, Dominik Wróblewski, Kamila Wojciechowska
Agnieszka Skoczeń, Tomasz Szawełło, Jakub Pająk, Pola Kempa
udział w zawodach miejsko-gminnychB. Zmorawska, K. Zaremba,
Nike Sienicka-Zuwała
Beata Jaworowska
Anna Capenko
7Wojewódzki Konkurs BiologicznyWiktoria Żyrek
Karolina Sadłowska
Anna Szymkowicz, Tamara Szwedo, Katarzyna Błaszczyszyn
laureatka
finalistka
udział w zawodach miejsko-gminnych
Dorota Oślizło
8Wojewódzki Konkurs GeograficznyTomasz Szawełło
Filip Jaroszyński
finalista
finalista
Małgorzata Salachna
9Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Języku PolskimTomasz Szawełło
Agnieszka Skoczeń
I miejsce
II miejsce w zawodach wojewódzkich
Lucyna Moj
10Wojewódzki Konkurs Języka NiemieckiegoZuzanna Garczarek
Paulina Bednarczyk
Marta Sanowska
Anna Szymkowicz
II miejsce
III miejsce
udział w zawodach miejsko-gminnych
Anna Wraga

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE I MIĘDZYNARODOWE
1Międzynarodowy Konkurs „Kangur matematyczny 2014”Marta Sanowska, Paweł Żukrowski
Anna Szymkowicz, Jakub Pająk
bardzo dobry wynik
wyróżnienie
Elżbieta Kamińska
2Polsko-Ukraiński Konkurs Fizyczny „Lwiątko”Tomasz Szawełło, Paweł Żukrowski, Mikołaj Michałek, Monika Pogwizd, Mateusz Jaworowski, Filip Bracichowicz, Szymon Budzińskiwyróżnienie na szczeblu krajowymJoanna Orzechowska
3XV Międzynarodowe Potyczki MatematyczneTomasz Szawełło
Marta Sanowska
Paweł Żukrowski
I miejsce indywidualnie
II miejsce indywidualnie
I miejsce drużynowo
Elżbieta Kamińska
4Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego dla GimnazjalistówPola Kempa, Katarzyna Mykietaudział w II etapieBarbara Zmorawska, Anna Capenko
5X Międzynarodowy Konkurs Języka Angielskiego „Golden Owl”Pola Kempa
Aleksandra Pośpiech
Jakub Pająk, Dominik Wróblewski, Paweł Trojniak, Kamila Bednarz, Aleksandra Szewczyk, Kamil Grusza, Tomasz Wojdyła
finalistka
finalistka
udział w II etapie
Anna Capenko
Nike Sienicka-Zuwała
Anna Capenko, Nike Sienicka-Zuwała, Barbara Zmorawska
6Turniej RecytatorskiHanna Barska
Daria Dziedzińska
Weronika Kaczaniuk
II miejsce w zawodach miejsko-gminnych
I miejsce w zawodach miejsko-gminnych
Lucyna Moj
7Turniej „Teatr Jednego Aktora”Hubert Szyller
Zuzanna Garnczarek
Aleksandra Szewczyk
I miejsce w zawodach miejsko-gminnych i I miejsce w zawodach rejonowych
III miejsce w zawodach miejsko-gminnych i III miejsce w zawodach rejonowych
Lucyna Moj
8Turniej „Poezja śpiewana”Lilia Bartoszwyróżnienie w zawodach miejsko-gminnych i rejonowychLucyna Moj

KONKURSY POWIATOWE I GMINNE
1.XIV Powiatowy Drużynowy Turniej MatematycznyTomasz Szawełło, Marta Sanowska Adrianna StruzikI miejsce drużynowoElżbieta Kamińska
2.I Powiatowy Konkurs MatematycznyMonika PogwizdII miejsceElżbieta Kamińska
3.VIII Mała Olimpiada EkologicznaWiktoria ŻyrekII miejsceMałgorzata Salachna
Tomasz SzawełłoIII miejsce
4.Międzyszkolny Konkurs „Corrida Ortograficzna”Tomasz Szawełło,I miejsceLucyna Moj
Agnieszka SkoczeńIII miejsce
5.VI Konkurs o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych w Łambinowicachjęzyk anielski: Hubert Szyller, Tomasz SzawełłoIV miejsce indywidualnieAnna Capenko, Nike Sienicka-Zuwała
język niemiecki: Paulina Bednarczyk, Zuzanna GarczarekII miejsce indywidualnieAnna Wraga
6.Konkurs o Krajach Anglojęzycznych org. przez CarolinumMonika PogwizdI miejsceBarbara Zmorawska
Maja ŚlimakwyróżnienieNike Sienicka-Zuwała
7.Język Niemiecki w Małej Formie Teatralnej w BrzeguAntonina Jedynak, Kinga Barziej, Magdalena Filipow, Joanna Filipow, Mateusz Jaworowski, Maria Gryczewska, Anna Petryszyn, Magdalena MandynaII miejsce zespołowoAnna Wraga
8.Język Niemiecki w Małej Formie Teatralnej w BrzeguKatarzyna Chrobak, Anna Szymkowicz, Marta Sanowska, Anna Wiatr, Karolina Pfajfer, Kinga Borkowska, Adrianna Harmata, Larysa SkowrońskawyróżnienieAnna Wraga
9.Konkurs czytelniczy z języka niemieckiego „Leichte Lekture”Aleksandra SzewczykIII miejsceAnna Wraga
Anna Szymkowicz, Zuzanna Garczarekwyróżnienie
Paulina Bednarczyk, Kinga Barziej, Kinga Borkowskawyróżnienie
10.V edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego poświęcony twórczości Juliana Tuwima (Carolinum Nysa)Poezja śpiewana:III miejsceLucyna Moj
Katarzyna Błaszczyszyn, Tomasz WojdyławyróżnienieJanusz Toczek
Turniej plastyczny:II miejsceLucyna Moj
Wiktoria ŻyrekIII miejsceJacek Krzemianowski
Monika Pogwizd

NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE
1.Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej - GimnazjadaAnna SzymkowiczI miejsce Indywidualne Biegi Przełajowe, dziewczęta 1998Agata Wrona
2.Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej - GimnazjadaAnna SzymkowiczI miejsce Indywidualne LA, bieg na 100mAgata Wrona
3.Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej - GimnazjadaJoanna FilipowIII miejsce Indywidualne LA, rzut oszczepemAgata Wrona
4.Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej - GimnazjadaMagdalena Dudzik, Anna Szymkowicz, Maja Kaczmarzyk, Maryla KłosowskaIII miejsce Indywidualne LA sztafeta dziewcząt 4x100mAgata Wrona
5.Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Rocznik 2000 w Indywidualnych Biegach PrzełajowychMichał KroczakI miejsceAdam Wrona
6.Mistrzostwa Powiatu w Szachach DrużynowoMarta Sanowska, Tomasz Szawełło, Paweł Żukrowski, Bartłomiej AdamskiI miejsceAgata Wrona
7.Mistrzostwa Powiatu w koszykówce chłopcówPaweł Trojniak, Tomasz Dyl, Kacper Zając, Paweł Żukrowski, Michał Gibała, Filip Jaroszyński, Paweł Kurosad, Tomasz Szawełło, Maciej Galeja, Michał Kroczak, Mateusz Zuber, Jakub RączyII miejsceAdam Wrona
8.Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Indywidualnych Biegach Przełajowych w kategorii klas IMichał KroczakII miejsceAdam Wrona
9.Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Indywidualnych Biegach Przełajowych w kategorii klas IIIFilip JaroszyńskiII miejsceAdam Wrona
10.Mistrzostwa Powiatu Szkół GimnazjalnychAnna SzymkowiczI miejsce Indywidualne LA – bieg na 100 mAgata Wrona
11.Mistrzostwa Powiatu Szkół GimnazjalnychJoanna FilipowI miejsce Indywidualne LA – rzut oszczepemAgata Wrona
12.Mistrzostwa Powiatu Szkół GimnazjalnychMichał KroczakIII miejsce Indywidualne LA – bieg na 1000 mAdam Wrona
13.Mistrzostwa Powiatu Szkół GimnazjalnychMaja Kaczmarzyk, Anna Szymkowicz, Maryla Kłosowska, Magdalena DudzikI miejsce Indywidualne LA – sztafeta 4x100 mAgata Wrona

Komentowanie jest wyłączone