Osiągnięcia i sukcesy licealistów

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW DIECEZJALNEGO LICEUM  HUMANISTYCZNEGO W NYSIE W ROKU SZKOLNYM 2015/2016
NA SZCZEBLU OGÓLNOPOLSKIM, WOJEWÓDZKIM I REJONOWYM

OLIMPIADY PRZEDMIOTOWE

Lp.Nazwa konkursuReprezentanci szkołyLokata / szczebelOpiekun
1.XLV Olimpiada Biologiczna Karolina Paralusz laureatka III stopnia, wyróżnienie za pracę badawczą na szczeblu okręgowym, Dorota Oślizło
Ewa Jasiewicz finalistka zawodów centralnych,
2.Olimpiada Literatury i Języka Polskiego Daria Dziedzińska, Martyna Sajdutka,
Magdalena Niemiec, Karolina Frydel
udział w etapie okręgowym Lidia Rogowska
3.62. Olimpiada Chemiczna Karolina Paralusz udział w zawodach okręgowych Elżbieta Mamala
4.65. Olimpiada Fizyczna Tomasz Szawełło udział w zawodach rejonowych Joanna Orzechowska
5.Mała Olimpiada Matematyczna Tomasz Szawełło, Paweł Żukrowski,
Hanna Barska, Marta Sanowska,
Anna Petryszyn
I miejsce w klasyfikacji drużynowej Elżbieta Kamińska, Anna Szejka
6.XLII Olimpiada GeograficznaMarta Sanowska udział w zawodach okręgowych Małgorzata Salachna
7.LVII Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Caroline Blacharska, Karol Drewniak, Dennis Sancakli, Marcin Orjan udział w zawodach okręgowych Mirosław Majchrzak
8.XLII Olimpiada Historyczna Karolina Frydel udział w zawodach okręgowych Mirosław Majchrzak
9.Olimpiada Wiedzy i Wartości w Sporcie Michał Żołdak, laureat zawodów wojewódzkich Adam Wrona
Natalia Wrona, Jakub Koronczok, Dominika Sieradzka, Kinga Borkowska udział w zawodach wojewódzkich

TURNIEJE I KONKURSY

Lp.Nazwa konkursuReprezentanci szkołyLokataOpiekun
1.49. Opolski Turniej Fizyczny Tomasz Szawełło laureat Joanna Orzechowska
Paweł Żukrowski, Mateusz Jaworowski
2.XXII Opolski Turniej Chemiczny Karolina Paralusz laureatka zawodów wojewódzkichElżbieta Mamala
Monika Pogwizd, Kamil Wiśniewski, Bartosz Buczkowski, udział w zawodach wojewódzkich
3.Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Języku Polskim Daria Dziedzińska, laureatka, Lidia Rogowska
Tomasz Szawełło, IV miejsce,
Karolina Frydel V miejsce,
4.Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Pokaż nam język”Joanna Kita, udział w zawodach finałowych Magdalena Gromuł
5.Międzynarodowy Konkurs „Know America” Joanna Kita, udział w zawodach finałowych Magdalena Gromuł
6.Międzynarodowy Konkurs „Kangur matematyczny 2016”Paweł Żukrowski, Tomasz Szawełło, Karol Bereźnicki,
Anna Petryszyn
wyróżnienie Elżbieta Kamińska
Anna Szejka
7.Polsko-Ukraiński Konkurs Fizyczny „Lwiątko”Oskar Zawiślak,
Tomasz Szawełło, Paweł Żukrowski,
wyróżnienie Joanna Orzechowska
8.Ogólnopolski Konkurs Widzy Pożarniczej Michał Kawa finalista zawodów wojewódzkich Jerzy Kiełb
9.Turniej „Poezja śpiewana”Katarzyna Błaszczyszyn Wyróżnienie w zawodach miejsko-gminnych oraz w zawodach rejonowych,Lidia Rogowska, Janusz Toczek
Agnieszka Stefanowicz II m w zawodach miejsko-gminnych,
udział w zawodach rejonowych
Alicja Filipkowska, Zuzanna Garczarek, Katarzyna Rutkowska udział w zawodach miejsko-gminnych
10.Turniej recytatorski Weronika Kaczaniuk II m w zawodach miejsko-gminnych, III m w zawodach rejonowych, udział w zawodach wojewódzkich,Lidia Rogowska
Magdalena Mandyna III m. w zawodach miejsko-gminnych i wyróżnienie w zawodach rejonowych
Anna Pietrzyk wyróżnienie w zawodach miejsko-gminnych
Daria Dziedzińska wyróżnienie w zawodach miejsko-gminnych i w zawodach rejonowych
11. Turniej teatrów jednego aktora Daria Dziedzińska wyróżnienie w zawodach miejsko-gminnych, III m w zawodach rejonowych, udział w zawodach wojewódzkich Lidia Rogowska
Hubert Szyller wyróżnienie w zawodach miejsko-gminnych, II m w zawodach powiatowych,
12.Mistrz Ortografii Powiatu Nyskiego Kamila Wojciechowska I miejsce Sylwia Pieczarka
13.XVII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Karol Drewnik
Katarzyna Woźny
udział w zawodach wojewódzkich Lidia Rogowska
14.„Mistrz Mowy Polskiej” Katarzyna Woźny,

II miejsce Lidia Rogowska
Daria Dziedzińska wyróżnienie
15.Konkurs Recytatorski Poświęcony twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego (Carolinum Nysa)Weronika Kaczaniuk II m w kategorii recytacjaLidia Rogowska
Katarzyna Błaszczyszyn III m w kategorii poezji śpiewanej
Bartosz BuczkowskiI m w kategorii poezji śpiewanej
Tamara SzwedoII m w kategorii plastycznej
16.IV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Wobec literatury faktu”Tomasz Szawełło, I miejsce indywidualnie Lidia Rogowska
Maciej Bartusik, Magdalena Mandyna I miejsce zespołowo Sylwia Pieczarka,
17.Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Kwadrans przed maturą” Karolina Paralusz, Kamil Wiśniewski, Jarosław Skowron, Michał Kawa I miejsce (zakres podstawowy)
I miejsce (zakres rozszerzony)
Elżbieta Kamińska
18.Ogólnopolski Konkurs „DaF-Kenner druhen einen Clip” Tomasz Szawełło, Jakub Pająk, Katarzyna Błaszczyszyn,Anna Szymkowicz, Paulina Bednarczyk, Filip Jaroszyński, Aleksandra Szewczyk, Marta Sanowska, Zuzanna Garczarek, Martyna Sajdutka, Magdalena Niemiec wyróżnienie Anna Wraga, Janusz Toczek
19.Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego zorganizowany przez PWSZ w Nysie Joanna Kita I miejsce Magdalena Gromuł
20.Międzyszkolny Konkurs „Young Creators”Anna LigaswyróżnienieNike Sienicka-Zuwała
Tamara Szwedo, Oliwia Bartczyk, Alicja Filipkowska, Alicja Worach udział Katarzyna Zaremba
21.Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych (org. ZSiPO w Nysie) Daniel Cupriak, Tomasz Szawełło II miejsce drużynowo Magdalena Gromuł
22.Język Niemiecki w Małej Formie Teatralnej. Brzeg 2016Anna Wiatr, Piotr Roguski, Tomasz Wojdyła Adrianna Harmata, Maja Ślimak, Mikołaj Michałek, Michał Wyszkowski, Adrian Gutowski, Oliwia Filas, Michał Unicki, Filip Bracichowicz, Kaja Dziasek, I miejsce Anna Wraga
23.Powiatowy Konkurs Czytelniczy z języka niemieckiego „Leichte Lekture” (org. ZSiPO w Nysie)Magdalena Niemiec, Kinga Borkowska, Anna Petryszyn wyróżnienie Anna Wraga
24.Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej (org. LO Carolinum) Agnieszka Stefanowicz, Filip Bracichowicz
Karlina Krawczyk
I miejsceTomasz Zuwała, Nike Sienicka-Zuwała,
Magdalena Gromuł
Tomasz Wojdyła wyróżnienie
25.Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych Zuzanna Garczarek III miejsce Anna Wraga
Michał Unicki, Paulina Bednarczyk, Anna Szymkowicz udział
26.Konkurs kolędy i piosenki bożonarodzeniowej w język niemieckim (org. PWSZ Nysia)Tomasz Wojdyła, Kaja Dziasek III miejsceAnna Wraga

NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

Lp.Nazwa turniejuReprezentanci szkołyLokataOpiekunowie
1.Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym Szkół Ponaginazjalnych w grze indywidualnej dziewczątNatalia Kasperowicz III miejsce Agata Wrona
2.Indywidualne Mistrzostwa Województwa w LA „Licealiada” Anna Szymkowicz I miejsce w biegu na 100 m
I miejsce w biegu na 200 m
Adam Wrona
3.Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych Anna Szymkowicz II miejsce
Laureatka Nagrody Specjalnej na Najlepszego Sportowca – Ucznia w roku 2015
Adam Wrona
4.Mistrzostwa Województwa w koszykówce dziewcząt Weronika Ilska, Natalia Wrona, Aleksandra Pośpiech,Caroline Blacharska, Marta Sanowska, Agnieszka Stadnik, Oliwia Bartczyk, Katarzyna Nieckarz, Jagoda Keler, Natalia Kasperowicz, Anna Szymkowicz, III miejsce Adam Wrona
5.Mistrzostwa Powiatu w piłce koszykowej chłopców SPP Bartosz Buczkowski, Tomasz Dyl, Michał Gibała, Jakub Koronczok, Paweł Kurosad, Marcin Orjan, Tomasz Szawełło, Kacper Zając, Wojciech Żórawski, Paweł ŻukrowskiII miejsce Adam Wrona
6.Mistrzostwa Powiatu Nyskiego w Pływaniu Szkół Ponadgimnazjalnych Anna Petryszyn I miejsce na 50 m, II miejsce na 100 m Agata Wrona
Adam Wrona
Jakub Koronczok II miejsce na 50 m
Agnieszka Stefanowicz III miejsce na 50 m
Wojciech Żórawski II miejsce na 100 m; III miejsce na 50 m
Dennis Sancakli III miejsce na 100 m
Caroline Blacharska, Anna Petryszyn, Weronika Nowiczonek, Agnieszka Stefanowicz II miejsce w sztafecie dziewcząt
Dominik Grubiak, Adrian Gutowski, Bruno Soczyński, Michał Kawa II miejsce w sztafecie chłopców
7.Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych Tomasz Szawełło, Jakub Koronczok, Michał Rudolf, Marta Sanowska, Bruno SoczyńskiI miejsce Agata Wrona

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW DIECEZJALNEGO LICEUM  HUMANISTYCZNEGO W NYSIE W ROKU SZKOLNYM 2014/2015
NA SZCZEBLU OGÓLNOPOLSKIM, WOJEWÓDZKIM I REJONOWYM

Lp.Nazwa konkursuReprezentanci szkołyLokata / szczebelOpiekun
1.XVII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Wojciecha Korfantego etap wojewódzkiKarol Drewniak, I miejsce w etapie wojewódzkimLidia Rogowska
Katarzyna Woźnywyróżnienie w etapie wojewódzkim
2.XVII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Wojciecha Korfantego etap ogólnopolskiKarol Drewniaktytuł finalisty etapu ogólnopolskiegoLidia Rogowska
3.XXII Ogólnopolski Turniej Jednego Wiersza o Laur PlaterankiKarolina Frydeltytuł finalistki etapu ogólnopolskiegoLidia Rogowska
4.VIII Międzyszkolny Konkurs „Mistrz Mowy Polskiej”Joanna KitaI miejsceLidia Rogowska
Karol Drewniaknagroda specjalna
5.VI Powiatowy Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości Tadeusza Różewicza
Turniej recytatorskiDaria DziedzińskaII miejsceLidia Rogowska
Turnieju poezji śpiewanejBartosz BuczkowskiI miejsceLidia Rogowska
Janusz Toczek
Katarzyna BłaszczyszynIII miejsce
Turniej plastycznyIzabela LeśniewiczII miejsceLidia Rogowska
Tamara SzwedoIII miejsce
6.III Powiatowy Konkurs Czytelniczy pod hasłem „W stronę fantastyki” poświęcony powieści M. Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata”Joanna KitaI miejsce indywidualnieLidia Rogowska
Maria Zdończyk
Tomasz Szawełło
Joanna Kita
II miejsce drużynowoSylwia Pieczarka
Lidia Rogowska
7.VI Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii Powiatu Nyskiego”Filip MykietaI miejsceSylwia Pieczarka
8.XLV Olimpiada Literatury i Języka PolskiegoDominika Baryła, Daria Dziedzińska, Karolina Frydel, Joanna Kita, Anna Ligas, Paweł Trojniakudział w zawodach okręgowychLidia Rogowska
9.XLV Olimpiada Literatury i Języka PolskiegoMaria Zdończyk
Filip Mykieta
finaliści zawodów centralnychSylwia Pieczarka
Kinga Klagudział w zawodach okręgowych
10. XLVIII Opolski Turniej Fizyczny Tomasz Szawełło
Filip Mykieta
laureaci indywidualniJoanna Orzechowska
11.60. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
Turniej recytatorski
Weronika KaczaniukI miejsce w etapie rejonowym; udział
w etapie wojewódzkim
Lidia Rogowska
Daria Dziedzińska
Katarzyna Kras
wyróżnienie w etapie
rejonowym
wyróżnienie w etapie
rejonowym
Lidia Rogowska
Jeremiasz Kaczaniuk (absolwent)I miejsce w etapie rejonowym; II miejsce w etapie wojewódzkimLidia Rogowska
60. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
Turniej teatrów jednego aktora
Daria DziedzińskaI miejsce w etapie rejonowym; udział
w etapie wojewódzkim
Lidia Rogowska
Zuzanna
Garczarek
II miejsce w etapie rejonowym; udział
w etapie wojewódzkim
Lidia Rogowska
60. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
Turniej wywiedzione ze słowa
Aleksandra Szewczykwyróżnienie w etapie
miejsko-gminnym
Lidia Rogowska
60. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
Turniej poezji śpiewanej
Katarzyna
Błaszczyszyn
III miejsce w etapie rejonowym; III miejsce w etapie wojewódzkimJanusz Toczek
Lidia Rogowska
12.XLIV Olimpiada Biologiczna Dawid Żyrek laureat I stopnia, wyróżnienie za pracę badawczą na szczeblu centralnym, udział w Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej, Dorota Oślizło
Anna Worach finalistka zawodów centralnych,
Agata Malczyk,
Mikołaj Rybczak
wyróżnienie za pracę badawczą na etapie okręgowym
13.Olimpiada Teologii Katolickiej Łomża 2015Nicole Malecka,
Anna Pietrzyk,
Weronika Kaczaniuk
udział w etapie wojewódzkim ks. Przemysław Seń
14.Olimpiada Wiedzy o Prawie Bartłomiej Sordyl laureatMirosław Majchrzak
Aleksandra Sprysak udział w zawodach wojewódzkich
15.Olimpiada Solidarności „Dwie dekady historii” Karolina Frydel,
Karol Drewniak
udział w zawodach wojewódzkich Mirosław Majchrzak
16.Olimpiada Języka Angielskiego Filip Mykieta udział w zawodach okręgowych Małgorzata Gromuł
17.Mała Olimpiada Matematyczna Tomasz Szawełło laureat Elżbieta Kamińska
Anna Szejka
Filip Mykieta,
Marta Sanowska
Paweł Żukrowski
III m w klasyfikacji drużynowej
18.Opolski Turniej Fizyczny Filip Mykietalaureat Joanna Orzechowska
Tomasz Szawełło laureat
Paweł Żukrowski III miejsce drużynowo
19.XXI Opolski Turniej Chemiczny Mateusz Trojniak zwycięzca turnieju Elżbieta Mamala
Nina Kotowska laureatka zawodów wojewódzkich
Karolina Paralusz,
Marcin Młodzik,
Kamil Wiśniewski,
Bartosz Buczkowski,
udział w zawodach wojewódzkich
20.Ogólnopolski konkurs „Alchemik” Bartosz Buczkowski bardzo dobry wynik Elżbieta Mamala
Karolina Paralusz,
Kamil Wiśniewski, Agnieszka Szajwaj
wyróżnienie
21.Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Pokaż nam język”Filip Mykieta,
Joanna Kita,
Paweł Kurosad
udział w zawodach finałowych Magdalena Gromuł
22.Konkurs Językoznawczy na Uniwersytecie Wrocławskim Filip Mykieta,
Daniel Cupriak,
Tomasz Szawełło
XIV miejsce Magdalena Gromuł
23.Międzynarodowy Konkurs „Kangur matematyczny 2015”Paweł Żukrowski, Tomasz Szawełło,
Marta Sanowska
bardzo dobry wynik Elżbieta Kamińska
Anna Szejka
Michał Cichorz wyróżnienie
24.Polsko-Ukraiński Konkurs Fizyczny „Lwiątko Jakub Pająkwyróżnienie I stopnia Joanna Orzechowska
Tomasz Szawełło,
Paweł Żukrowski,
wyróżnienie II stopnia
25.Ogólnopolski Konkurs Widzy Pożarniczej Michał Kawa I m na szczeblu powiatowym Jerzy Kiełb
Tomasz Szawełło II m na szczeblu powiatowym
26.III Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem „W stronę fantastyki”Joanna Kita, I miejsce indywidualnie Lidia Rogowska,
Maria Zdończyk
Tomasz Szawełło
II miejsce zespołowo Sylwia Pieczarka,
27.Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych Filip Mykieta, II miejsce Magdalena Gromuł
Joanna Kita III miejsce
28.Język Niemiecki w Małej Formie Teatralnej. Brzeg 2015Katarzyna Nieckarz,
Natalia Kasperowicz,
Caroline Blacharska,
Karol Drewniak,
III miejsce Anna Wraga
Martyna Sadutka,
Jakub Pająk,
Filip Jaroszyński,
Tomasz Szawełło,
Tamara Szwedo,
Magdalena Niemiec, Zuzanna Garczarek,
Marta Sanowska,
Paulina Bednarczyk,
Anna Szymkowicz, Aleksandra Szewczyk, Katarzyna Błaszczyszyn
wyróżnienie
Edyta Kolarz,
Marcin Orjan,
Daniel Nowiczonek,
Daria Pasoń,
Dennis Sancakli,
Kornelia Smyk,
Dominika Starosolska
udział
29.Powiatowy Konkurs Czytelniczy z języka niemieckiego „Leichte Lekture” (org. ZSiPO w Nysie)Filip Mykieta I miejsce Anna Wraga
30.Konkurs Wiedzy o Hiszpanii (org. Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna w Nysie)Hubert Pająk VI miejsce w finale Barbara Zmorawska
Daniel Cupriak VIII miejsce w finale
Natalia Wrona X miejsce w finale
Michał Gibała udział w finale
31.Konkurs Piosenki Obcojęzycznej (Carolinum) Zespół III miejsce Anna Wraga,
Janusz Toczek
Magdalena Gromuł
32.Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Kwadrans przed maturą” Aleksandra Beśka,
Kinga Kadróg,
II miejsce (p. podstawowy)Anna Szejka
Agata Bartosik,
Michał Cichorz
III miejsce (p. rozszerzony)
33.Konkurs Regio-Quiz w ramach projektu „Szlifujemy opolskie diamenty”Adrianna Zabłotnia,
Oliwia Poźniak,
Katarzyna Nieckarz,
Karolina Paralusz,
Bartosz Buczkowski
II miejsce Dorota Oślizło

Najważniejsze osiągnięcia sportowe
1.Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym Szkół Ponaginazjalnych w grze indywidualnej dziewczątNatalia Kasperowicz IV miejsce Agata Wrona
2.Mistrzostwa Powiatu Opolskiego w szachachTomasz Szawełło I miejsce Agata Wrona
3.Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych Anna Szymkowicz III miejsce Adam Wrona
4.Indywidualne Mistrzostwa Województwa w LA „Licealiada” Anna Szymkowicz I miejsce w biegu na 100 m
I miejsce w biegu na 200 m
Adam Wrona
5.Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt SPP Aleksandra Sprysak, Natalia Wrona, Agnieszka Stadnik, Weronika Ilska, Katarzyna Nieckarz, Oliwia Bartczyk, Natalia Kasperowicz, Kornelia Smyk, Anna Szymkowicz, Marta Sanowska, Weronika Kaczaniuk, Paulina Litwin, III miejsce Adam Wrona
6.Mistrzostwa Powiatu w koszykówce dziewcząt Weronika Ilska, Natalia Wrona, Caroline Blacharska, Marta Sanowska, Agnieszka Stadnik, Oliwia Bartczyk Katarzyna Nieckarz, Weronika Paterak, Natalia Kasperowicz, Aleksandra Sprysak, Alicja Klauzińska, Anna Szymkowicz, I miejsceAdam Wrona
7.Mistrzostwa Powiatu Nyskiego w Pływaniu Szkół Ponadgimnazjalnych Tamara SzwedoII miejsce na 100 m Agata Wrona
Adam Wrona
Marta Sanowska III miejsce na 100 m
Kacper Zając II miejsce na 50 m
Karol Drewniak II miejsce na 50 m
Dennis Sancakli,
Tomasz Dyl,
Karol Drewniak,
Kacper Zając
III miejsce w sztafecie chłopców

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW DIECEZJALNEGO LICEUM  HUMANISTYCZNEGO W NYSIE W ROKU SZKOLNYM 2013/2014
NA SZCZEBLU OGÓLNOPOLSKIM, WOJEWÓDZKIM I REJONOWYM

OLIMPIADY PRZEDMIOTOWE
1.XLIII Olimpiada BiologicznaMaria Łykofinalistka zawodów centralnychDorota Oślizło
Aleksandra Doskoczudział w zawodach okręgowych
2.XLIV Olimpiada Literatury i Języka PolskiegoAnna Koronczok, Agnieszka Ostrowska, Karolina Frydel, Joanna Kita, Maria Zdończyk,udział w zawodach okręgowychLidia Rogowska, Sylwia Pieczarka
Filip Mykietafinalista zawodów okręgowych
3.Olimpiada Języka AngielskiegoFilip Mykietaudział w zawodach okręgowychMałgorzata Gromuł
4.Ogólnopolska Olimpiada Lingwistyki MatematycznejFilip Mykietaudział w zawodach rejonowychJan Sosulski
5.Olimpiada Wiedzy i Wartości w SporcieAleksandra Sprysak, Alicja Klauzińskalaureatki zawodów wojewódzkichAdam Wrona

TURNIEJE I KONKURSY
1.Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Języku PolskimMaria ZdończykII miejsce w finaleSylwia Pieczarka
Karolina FrydelIV miejsce w finaleLidia Rogowska
2.Opolski Turniej FizycznyFilip Mykieta, Tomasz Szawełłoudział w zawodach wojewódzkichJoanna Orzechowska
3.XX Opolski Turniej ChemicznyMateusz Trojniaklaureat zawodów wojewódzkichElżbieta Mamala
Wojciech Kalisz, Aleksander Radecki, Jan Szyller, Marcin Młodzik, Jakub Jedynakudział w zawodach wojewódzkich
4.Ogólnopolski konkurs „Alchemik”Aleksander Radecki, Mateusz Trojniak, Jan Szyller, Marcin Młodzik, Dawid Żyrek, Jakub Jedynak, Mikołaj Rybczakbardzo dobry wynikElżbieta Mamala
5.Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Pokaż nam język”Filip Mykieta, Jakub Jedynak, Joanna Kitaudział w zawodach finałowychMagdalena Gromuł
6.Międzynarodowy Konkurs „Kangur matematyczny 2014”Michał CichorzwyróżnienieJan Sosulski
7.59. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Turniej recytatorski
Jeremiasz Kaczaniuk,
I miejsc w etapie rejonowym; II miejsce w etapie wojewódzkim; finalista zawodów centralnychLidia Rogowska
Michalina GłazII miejsc w etapie rejonowym; udział w etapie wojewódzkim
59. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Turniej teatrów jednego aktora
Katarzyna IlskaI miejsce w etapie rejonowym; udział w etapie wojewódzkimLidia Rogowska
Magdalena KręcichwostII miejsce w etapie rejonowym; udział w etapie wojewódzkim
59. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Turniej „Poezja śpiewana”
Aleksandra GrubiznaIII miejsce w etapie rejonowym; udział w etapie wojewódzkimJanusz Toczek, Lidia Rogowska
8.Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii Powiatu Nyskiego"Filip MykietaI miejsceSylwia Pieczarka
9.VII Międzyszkolny Konkurs „Mistrz Mowy Polskiej”Karol DrewniakI miejsceLidia Rogowska
10.V Powiatowy Konkurs Recytatorski Poświęcony twórczości Juliana Tuwima


Turniej recytatorskiJeremiasz KaczaniukII miejsceLidia Rogowska
Magdalena Kręcichwostwyróżnienie
Turniej poezji śpiewanejAleksandra Grubizna,III miejsceJanusz Toczek
Lidia Rogowska
Aleksandra Rudkowska, I miejsce
Turniej plastycznyIzabela LeśniewiczI miejsceLidia Rogowska
11.II Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Siła tęsknoty”Dawid Żyrek, Agata Wilczek, Maria ZdończykIII miejsce zespołowoSylwia Pieczarka
12.Język Niemiecki w Małej Formie Teatralnej. Brzeg 2014Katarzyna Nieckarz, Natalia Kasperowicz, Caroline Blacharska, Karol Drewniak, Kacper RączywyróżnienieAnna Wraga
13.Konkurs na esej w języku niemieckim (PWSZ Nysa)Izabela LeśniewiczwyróżnienieAnna Wraga
14.Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych Alicja KlauzińskaI miejsceAnna Wraga
Aleksandra NiemiecIII miejsce
Bartłomiej SordylIV miejsce
15.Konkurs Piosenki Obcojęzycznej (Carolinum)Aleksandra GrubiznawyróżnienieAnna Wraga, Janusz Toczek, Magdalena Gromuł
ZespółI miejsce
16.Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Kwadrans przed maturą”Maria Łyko, Aleksander Radecki, II miejsceJan Sosulski
Aleksandra Doskocz, Barbara RupniewskaIII miejsce
17.Ogólnopolski Konkurs Wiedzy PożarniczejMichał KawaII miejsce w zawodach powiatowychJerzy Kiełb
18.Konkurs na małą formę filmową w ramach programu „Rok w ruchu”Bartosz Łapot, Marcin IżyckiI miejsceLidia Rogowska, Adam Wrona

NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE
1.Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców Szkół PonadgimnazjalnychJustyn Gach, Dominik Bernacki, Adam Czerniak, Bartosz Trojak, Jeremiasz Kaczniuk, Krzysztof Chwalenia, Michał Cichorz, Maciej Kroczak, Daniel Nowiczonek, Marcin OrjanIII miejsce na szczeblu powiatuAdam Wrona
2.Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym Szkół Ponaginazjalnych w grze deblowej dziewczątAleksandra Kurczak, Natalia KasperowiczIII miejsceAdam Wrona
3.Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym Szkół Ponaginazjalnych w grze indywidualnej dziewczątNatalia KasperowiczIV miejsceAdam Wrona
4.Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowymAleksandra Kurczak, Natalia KasperowiczUdział, XIII miejsceAdam Wrona

Komentowanie jest wyłączone