wakacje logo

Nadeszły wakacje, czas odpoczynku.

Odpocznijmy zatem, zregenerujmy siły, zabawmy się. Udanych wakcji.

 

z1 z3z2

W końcu nadszedł upragniony przez wszystkich koniec roku szkolnego. Podziękowania i nagrody za pracę w czasie roku szkolnego, życzenia udanych wakacji, miłego wypoczynku i już można zaczynać wakacje.

z4z14z5z6z7z8z9z10z11z12z13

z4

Dnia 18 czerwca 2019 roku żegnaliśmy uczniów kończących szkołę podstawową i gimnazjum. Tego dnia rano uczniowie klas młodszych z pomocą Samorządu Szkolnego przygotowali dla uczniów klasy ósmej i trzecich klas gimnazjum program artystyczny. Po południu, o godzinie 16 odbyło się uroczyste pożegnanie, na które zostali zaproszeni również rodzice. Uczniowie z najwyższą średnią otrzymali świadectwa z paskiem a część rodziców podziękowania za pracę na rzecz szkoły. Rodzicom tych, którzy uzyskali średnią co najmniej 5,0 i wzorowe zachowanie przyznano listy gratulacyjne. Wszyscy wszystkim dziękowali i życzyli udanych wakacji i trafnego wyboru dalszej drogi.

z2z3

z7z9

We wtorek 4 czerwca pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów – rocznik 2000. Tradycyjnie, pożegnanie odbyło się po południu w obecności rodziców i nauczycieli. Po nabożeństwie absolwenci odebrali świadectwa, pożegnalne laurki i drobne upominki. Uczniowie z najwyższą średnią uzyskali dodatkową nagrodę, przyznawaną corocznie dla najlepszych absolwentów – statuetki „Henryki”. Wychowawcy i dyrekcja podziękowali rodzicom za pomoc w organizacji pracy szkoły oraz pogratulowali tym, których dzieci osiągnęły świadectwa z wyróżnieniem. Części oficjalnej towarzyszyły wystepy muzyczne.

z1z2z3z5z6z10z8

zdj1

 

12 kwietnia odbył się koncert pt. "Szukałeś nas, Ojcze Święty, teraz my przychodzimy do Ciebie" poświęcony Św. Janowi Pawłowi II. Podczas przedstawienia  przypomniano sylwetkę i wielkie dokonania Papieża. Koncert zawierał pieśni z Cantobiografii Piotra Rubika i Jacka Cygana, wiersze Juliusza Słowackiego i Czesława Miłosza oraz ważne przesłania dla Polski i całego Świata. Recytowali, grali i  śpiewali uczniowie obu naszych szkół oraz nasz absolwent Tomasz Wojdyła. Aranżacja, przygotowanie muzyków i akompaniament - Pan Janusz Toczek, scenariusz, reżyseria i realizacja koncertu Pani Zdzisława Mnich i Pani Sylwia Pieczarka. Koncert można obejrzeć tutaj - na kanale Youtube Diecezjalnych Szkół w Nysie.zdj6

 

zdj3zdj2zdj4

z4

z7z6z3

27 i 28 marca 2019 r. odbyły się w naszej szkole DNI EUROPEJSKIE. W środę 27 delektowliśmy się przysmakami z różnych krajów Europy. W czwartek, dzięki uprzejmości Biura Współpracy Międzynarodowej PWSZ w Nysie mieliśmy okazję spotkać się ze studentkami z Francji, Niemiec, Kosowa, Czech
i Ukrainy. Dzieki prelekcjom studentek poznaliśmy kulturę i zwyczaje tych krajów.

z5z1z2

zd1

23 marca odbył się w naszej szkole Dzień Otwartych Drzwi. W tym dniu można było zwiedzać nasze szkoły, rozmawaiać z nauczycielami, dyrekcją, uczniami, można było oglądać pracownie i specjalnie dla gości przygotowane pokazy, gry, wystawy, itp. O godzinie 10 Ksiądz Dyrektor Henryk Wolff przywitał licznie zgromadzonych w kaplicy rodziców, uczniów i innych zainteresowanych, następnie Pani Dyrektor Dorota Oślizło w krótkiej prezentacji przedstawiła walory naszych szkół i zaprosiła do swobodnego zwiedzania. Wszyscy chcieliśmy się pokazać z jak najlepszej strony; w gabinetach przedmiotowych przygotowano wystawy, pokazy, doświadczenia, prezentacje i wiele innych ciekawych propozycji. W bibliotece swoje prace fotograficzne zaprezentowała Maja Kaczmarzyk. Również w bibliotece można było podziwiać talenty muzyczne rodzeństwa Kingi i  Wojciecha Janczarów  w koncercie smyczkowym. W sali gimnastycznej swe talenty przedstawiali nasi najlepsi sportowcy. Na strudzonych zwiedzaniem czekały ciasteczka z kawą lub herbatą. Mamy nadzieję, że większości zwiedzających nasze szkoły przypadły do gustu.

zd2

zd3zd5zd4

Podkategorie