b11b2b5

 Jak co roku uczestniczyliśmy w akcji charytatywnej z okazji Andrzejek, 29 listopada można było kupić w szkole różne smakołyki przygotowane przez klasę siódmą i obie klasy pierwsze liceum. Andrzejkowe bistro jak zwykle cieszyło się dużym powodzeniem. Po południu tego samego dnia odbyła się dyskoteka z licznymi atrakcjami. W tym roku zbieraliśmy pieniądze dla Nyskiego Hospicjum. Zebrana kwota to 1680 złotych. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w akcji, a szczególnie uczniom i wychowawczyniom klas: 7, 1LA, 1LB oraz Pani Agacie Wronie.

b4b3

1. Na sportowo

nastr1testnastr2test

 

We wtorek 6 listopada odbyła się po raz pierwszy w Nysie ogólnopolska akcja Test Coopera dla Wszystkich pod hasłem „100 Testów Coopera na 100 lat odzyskania przez Polskę Niepodległości”.

Organizatorem akcji w naszym mieście była Diecezjalna Szkoła Podstawowa i Liceum Humanistyczne w Nysie, a koordynatorami Adam i Agata Wrona. W imprezie na Stadionie Miejskim udział wzięło 205 osób, w tym 183 uczniów naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy poprzez ruch i aktywność fizyczną uczcili pamięć osób walczących o niepodległość,
a w nagrodę otrzymali pamiątkowe numery startowe i Certyfikaty uczestnictwa w akcji. Najlepszy wynik wśród chłopców uzyskał uczeń klasy V SP Jakub Wilman – 2975m,
a wśród dziewcząt uczennica klasy I Liceum Martyna Tarnowska – 2870m.

 

   zwyciezcyplywacy

W piątek 9 listopada nasi uczniowie wzięli udziałw Sztafetowych Zawodach Pływackich zorganizowanych przez Urząd Miejski w Nysie z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej rywalizowali w sztafecie pływackiej 10 x 25 metrów i zajęli 5 miejsce, reprezentacja licealistów rywalizowała w sztafecie 4 x 25 metrów i zajęła 3 miejsce. Reprezentanci SP: M. Łuszcz, K. Wójs, A Gołębiowska, J. Wilman, M. Fiech, A. Grzeszczak, J. Ważna, A. Mikołajczyk, A. Łuszcz, K. Sobek.Reprezentanci Liceum:
P. Kościelniak, A. Winiarska, M. Zając, J. Krakowski.Opiekun Adam Wrona

  2.Tańcem

W piątek 9 listopada uczniowie klas IIIA i IIIB Gimnazjum Diecezjalnej Szkoły w Nysie wzięli udział w nyskiej akcji upamiętniającej 100 lecie odzyskania niepodległości „Polonez dla Niepodległej”. Młodzież naszej szkoły zaprezentowała układ tańca narodowego w rytm Poloneza Ogińskiego.

Opiekun Agata Wrona

3. Śpiewem

W piątek 9 listopada o godzinie 11:11 w szkolnej auli śpiewaliśmy hymn, uczestnicząc w akcji ministerstwa edukacji "Rekord dla Niepodległej". Podobnie jak w wielu innych szkołach zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego.

4. Uczestnicząc w przedstawieniu

wlwl3

We wtorek 12 listopada wszyscy uczniowie uczestniczyli w uroczystym apelu. Jak co roku świętowaliśmy w ten sposób kolejną, rocznicę odzyskania niepodległości. Dla uczniów szkoły podstawowej akademię przygotowała klasa ósma, pod opieką Pań: Liliany Raszki – Niemiec i Magdaleny Stachów.
Dla uczniów liceum i gimnazjum program przygotowała klasa trzecia A. Opiekunami uczniów byli Panowie: Mirosław Majchrzak i Janusz Toczek.

Szczęść Boże!
Wakacje zbliżają się do końca!
Mamy nadzieję, że był to czas wypoczynku i radości,
ale mamy również nadzieję, że już tęsknisz za szkołą!

Z wielką radością zapraszamy Ciebie wraz z Rodzicami na uroczystość

Inauguracji Roku Szkolnego 2018/2019
03 września 2018 r. o godz. 16.00

w kościele św. Piotra i Pawła
w Nysie przy ul. Brackiej.

Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą,
a następnie odbędą się w szkole
spotkania uczniów z wychowawcami klas.

Uczniów klasy I Diecezjalnej Szkoły Podstawowej w Nysie wraz z Rodzicami zapraszamy na spotkanie w Wychowawczynią o godz. 15.00 do sali A215 w budynku szkoły.

Dyrekcja Szkoły
i Grono Pedagogiczne

Szkolny zestaw podręczników 2018-2019 do pobrania (PDF)

DSC00266 213x120W dniu 22 czerwca uczniowie naszej Szkoły zakończyli rok szkolny 2017/2018.
Uroczystości rozpoczęły się mszą święta w naszej kaplicy, a następnie wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody za osiągnięcie wysokich wyników w nauce i zachowaniu.
Wszystkim Uczniom, Wychowawcom, Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły życzymy bezpiecznego i udanego wypoczynku.

Do zobaczenia we wrześniu!

ITszkola LOGO 141x120Po pierwszym roku uczestnictwa w projekcie IT-Szkoła zajęliśmy 1 miejsce w rankingu województwie opolskim i 50 w rankingu ogólnopolskim. W br. w projekcie wzięło udział 294 szkoły z całej Polski.

Ranking sporządzany jest na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań programu: kursach dla uczniów, wszechnicy informatycznej stacjonarnej, wszechnicy informatycznej online, konkursach IT, akademickich kołach naukowych. Uczestnicy projektu – uczniowie klas 1LA oraz 1LB, którzy zdobyli certyfikaty ukończenia kursów e-learningowych otrzymali bezpłatny dostęp do oprogramowania Microsoft. Microsoft Imagine – to program firmy
Microsoft skierowany do studentów i pracowników naukowych. Uczestnicy uzyskują darmowy dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemów operacyjnych, programów biurowych, serwerów i środowisk tworzenia aplikacji).
 
Kryteria oraz wagi pozycjonowania szkół w rankingu IT Szkoła – 2018:
 
 Liczba aktywnych uczniów* w programie w odniesieniu do RLU* (14%)
 Liczba zrealizowanych kursów przypadających na jednego aktywnego ucznia* (6%)
 Liczba zrealizowanych kursów w odniesieniu do RLU* (14%)
 Liczba zrealizowanych wykładów video przypadających na jednego aktywnego ucznia* (6%)
 Liczba zrealizowanych wykładów video w odniesieniu do RLU* (11%)
 Średni wynik z testów uzyskany przy pierwszym “podejściu” (10%)
 Średni wynik z testów (6%)
 Konkurs Grand IT Test (10%)
 Udział w konkursach (22%)
 Zgłoszenie szkoły (1%)
 
*Aktywny uczeń – przypisany do grupy, utworzonej przez nauczyciela w aktualnym roku szkolnym.
*RLU – Realna liczba uczniów. źródło: System Informacji Oświatowej
 
Szkolny koordynator projektu – Beata Krzan.
 

Urczystości Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole.

Na szczeblu powiatowym w biegach przełajowych zajęliśmy następujące miejsca:

Uczniowie naszej szkoły świetnie zaprezentowali się na Mistrzostwach Powiatu.

Wybory Samorządu Uczniowskiego.

 Sportowe podium dla licealistów:

Podkategorie