1. Na sportowo

nastr1testnastr2test

 

We wtorek 6 listopada odbyła się po raz pierwszy w Nysie ogólnopolska akcja Test Coopera dla Wszystkich pod hasłem „100 Testów Coopera na 100 lat odzyskania przez Polskę Niepodległości”.

Organizatorem akcji w naszym mieście była Diecezjalna Szkoła Podstawowa i Liceum Humanistyczne w Nysie, a koordynatorami Adam i Agata Wrona. W imprezie na Stadionie Miejskim udział wzięło 205 osób, w tym 183 uczniów naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy poprzez ruch i aktywność fizyczną uczcili pamięć osób walczących o niepodległość,
a w nagrodę otrzymali pamiątkowe numery startowe i Certyfikaty uczestnictwa w akcji. Najlepszy wynik wśród chłopców uzyskał uczeń klasy V SP Jakub Wilman – 2975m,
a wśród dziewcząt uczennica klasy I Liceum Martyna Tarnowska – 2870m.

 

   zwyciezcyplywacy

W piątek 9 listopada nasi uczniowie wzięli udziałw Sztafetowych Zawodach Pływackich zorganizowanych przez Urząd Miejski w Nysie z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej rywalizowali w sztafecie pływackiej 10 x 25 metrów i zajęli 5 miejsce, reprezentacja licealistów rywalizowała w sztafecie 4 x 25 metrów i zajęła 3 miejsce. Reprezentanci SP: M. Łuszcz, K. Wójs, A Gołębiowska, J. Wilman, M. Fiech, A. Grzeszczak, J. Ważna, A. Mikołajczyk, A. Łuszcz, K. Sobek.Reprezentanci Liceum:
P. Kościelniak, A. Winiarska, M. Zając, J. Krakowski.Opiekun Adam Wrona

  2.Tańcem

W piątek 9 listopada uczniowie klas IIIA i IIIB Gimnazjum Diecezjalnej Szkoły w Nysie wzięli udział w nyskiej akcji upamiętniającej 100 lecie odzyskania niepodległości „Polonez dla Niepodległej”. Młodzież naszej szkoły zaprezentowała układ tańca narodowego w rytm Poloneza Ogińskiego.

Opiekun Agata Wrona

3. Śpiewem

W piątek 9 listopada o godzinie 11:11 w szkolnej auli śpiewaliśmy hymn, uczestnicząc w akcji ministerstwa edukacji "Rekord dla Niepodległej". Podobnie jak w wielu innych szkołach zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego.

4. Uczestnicząc w przedstawieniu

wlwl3

We wtorek 12 listopada wszyscy uczniowie uczestniczyli w uroczystym apelu. Jak co roku świętowaliśmy w ten sposób kolejną, rocznicę odzyskania niepodległości. Dla uczniów szkoły podstawowej akademię przygotowała klasa ósma, pod opieką Pań: Liliany Raszki – Niemiec i Magdaleny Stachów.
Dla uczniów liceum i gimnazjum program przygotowała klasa trzecia A. Opiekunami uczniów byli Panowie: Mirosław Majchrzak i Janusz Toczek.