zdj1

 

12 kwietnia odbył się koncert pt. "Szukałeś nas, Ojcze Święty, teraz my przychodzimy do Ciebie" poświęcony Św. Janowi Pawłowi II. Podczas przedstawienia  przypomniano sylwetkę i wielkie dokonania Papieża. Koncert zawierał pieśni z Cantobiografii Piotra Rubika i Jacka Cygana, wiersze Juliusza Słowackiego i Czesława Miłosza oraz ważne przesłania dla Polski i całego Świata. Recytowali, grali i  śpiewali uczniowie obu naszych szkół oraz nasz absolwent Tomasz Wojdyła. Aranżacja, przygotowanie muzyków i akompaniament - Pan Janusz Toczek, scenariusz, reżyseria i realizacja koncertu Pani Zdzisława Mnich i Pani Sylwia Pieczarka. Koncert można obejrzeć tutaj - na kanale Youtube Diecezjalnych Szkół w Nysie.zdj6

 

zdj3zdj2zdj4

zd1

23 marca odbył się w naszej szkole Dzień Otwartych Drzwi. W tym dniu można było zwiedzać nasze szkoły, rozmawaiać z nauczycielami, dyrekcją, uczniami, można było oglądać pracownie i specjalnie dla gości przygotowane pokazy, gry, wystawy, itp. O godzinie 10 Ksiądz Dyrektor Henryk Wolff przywitał licznie zgromadzonych w kaplicy rodziców, uczniów i innych zainteresowanych, następnie Pani Dyrektor Dorota Oślizło w krótkiej prezentacji przedstawiła walory naszych szkół i zaprosiła do swobodnego zwiedzania. Wszyscy chcieliśmy się pokazać z jak najlepszej strony; w gabinetach przedmiotowych przygotowano wystawy, pokazy, doświadczenia, prezentacje i wiele innych ciekawych propozycji. W bibliotece swoje prace fotograficzne zaprezentowała Maja Kaczmarzyk. Również w bibliotece można było podziwiać talenty muzyczne rodzeństwa Kingi i  Wojciecha Janczarów  w koncercie smyczkowym. W sali gimnastycznej swe talenty przedstawiali nasi najlepsi sportowcy. Na strudzonych zwiedzaniem czekały ciasteczka z kawą lub herbatą. Mamy nadzieję, że większości zwiedzających nasze szkoły przypadły do gustu.

zd2

zd3zd5zd4

w04

Idea starsi uczą młodszych została również w tym roku zrealizowana podczas warsztatów przyrodniczych. Tematem tegorocznych warsztatów była WODA. 20 marca uczniowie drugich klas liceum z fakultetów przyrodniczych (chemicznego, geograficznego i fizycznego) przeprowadzili warsztaty dla swoich młodszych kolegów z klasy czwartej szkoły podstawowej. Licealiści w asyście swoich nauczycielek Pań: Elżbiety Mamali, Małgorzaty Salachny i Joanny Orzechowskiej prezentowali i tłumaczyli ciekawe doświadczenia. Większość doświadczeń czwartaki mogły przeprowadzić samodzielnie. Mamy nadzieję, że pozwoliło to na zdobycie dodatkowej, nowej wiedzy w ciekawy i przystępny sposób. Na koniec czwartoklasiści zostali nagrodzeni dyplomami i słodkościami za aktywny udział w warsztatach. Warsztaty przyrodnicze powoli stają się tradycją w naszej szkole.

w01w08w05w03w06w02

zz5Tłusty czwartek w tym roku wypadał 28 lutego. W tym właśnie dniu w naszej szkole odbył się BAL KARNAWAŁOWY. Fantazja uczniowska nie zna granic, toteż można było podziwać przepiękne kreacje, które przygotowali przebierańcy.zz7zz6zz2

zz1

z1z2

21 stycznia 2019 r. świę
towaliśmy w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Dziadkowie mieli okazję odwiedzić szkołę i obejrzeć program artystyczny przygotowany specjalnie dla nich, przez najmłodszych uczniów naszej szkoły pod opieką wychowawczyń. Publiczność dopisała, a uczniowie pokazali się z jak najlepszej strony, toteż święto upłynęło wszystkim w miłej i przyjaznej atmosferze. Tutaj można obejrzeć filmiki z tej uroczystości.

z4

19 stycznia w Skowronku w Głuchołazach młodzież ostatniej klasy liceum "rocznik 2000" bawiła się wraz z towarzyszącymi im przyjaciółmi, wychowawcami, nauczycielami i rodzicami na balu studniówkowym.

Klasa 3LB wraz z wychowawczynią Panią Profesor Agatą Wroną

s01

Klasa 3LA wraz z wychowawcą Panem Profesorem Mirosławem Majchrzakiem

s02

PTF

W sobotę 19 stycznia w naszej szkole odbył się 52 Międzyszkolny Opolski Turniej Fizyczny. W pierwszym etapie uczestniczyło 37 uczniów. Najliczniejszą grupę stanowili reprezentanci Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych
w Nysie. Oprócz nich przybyli również uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespołu Szkół Ogólnokształcących Carolinum a także trzech uczniów z naszej szkoły. Po pierwszym etapie uczestnicy konkursu mogli posłuchać i zobaczyć prezentację pana Adama Linka pt. "(Po)kręcone pole magnetyczne", dotyczącą zjawisk związanych 
z indukcją elektromagnetyczną za pomocą gadżetów fidget spinner
z przymocowanymi magnesami.fi

 

Do drugiego etapu, który odbył się tego samego dnia zakwalifikowała się czwórka uczniów (ex aequo):

  1. Agnieszka Klecza z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie,

  2. Damian Kociołek z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego,

  3. Tomasz Gzyl oraz Mateusz Diedzic z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Carolinum.

Gratulujmy i życzymy dalszych sukcesów.

sw

Pozostańmy pełni zachwytu

przed tajemnicą Boga,

który uniżył samego siebie”.

Św. Jan Paweł II

 

Życzmy sobie nawzajem, aby Tajemnica Narodzenia Syna Bożego

napełniła serca nasze radością i pokojem.

Niech Nowonarodzony Chrystus

obdarza nas wszystkich błogosławieństwem

teraz i przez wszystkie dni na drogach nadchodzącego

Nowego 2019 Roku

 

Dyrektor, nauczyciele i uczniowie

Diecezjalnej Szkoły Podstawowej

i Liceum Humanistycznego w Nysie.

szachownica

Reprezentacja Diecezjalnej Szkoły Podstawowej w składzie: Matylda Pańczyk, Amelia Krysiak, Jakub Opałka oraz Karol Sprysak zajęła III miejsce (brązowy medal) w Wojewódzkich Igrzyskach Szkół - Igrzyska Młodzieży Szkolnej SZACHY - DRUŻYNOWO. Przed nimi jeszcze zawody centralne. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

k3k4

Wizytę Mikołaja w naszej szkole tradycyjnie, jak co roku poprzedził "Mikołajkowy Koncert Debiutów". Zadebiutowali najmłodsi instrumentaliści, wokaliści i tancerze.

 

W PROGRAMIE WYSTĄPILI:

k2Układ taneczny „Piraci z Karaibów” - kl. I P. Emiliik1

Piosenka „Nosem buch w biały puch” kl. II P. Lilianny

Piosenka „Santa Claus Rock” . grupy angielskie kl. IV P. Barbary Z

Miniatury fortepianowe - gra Marysia Blauman kl. II

Piosenka „ Clap your hands” grupa z kl. I P. Kasi

Piosenka „Anioł z Bogiem” śpiewa Zosia Blauman kl. V

Układ „Hip – hop” - tańczy Izabela Lis kl. IV

Utwór akordeonowy „Jovana Jovane” - gra Maciek Ostrowski kl. VII

Wiersz „Kłopoty Świętego Mikołaja” - Natalia kl. II

Układ taneczny „Ewolucja tańca” - kl. VIIP. Katasi

Kolęda „Do szopy hej pasterze” - na puzonie gra Piotr Kiełb kl. VII

Kolęda „Przybieżeli do Betlejem” akord. Łukasz Gach

Piosenka „Last Christmas” śpiewa kl. VIII P. Magdy Stachów

 

WIZYTA MIKOŁAJA

 

Program prowadziła Anna Małachowska i Maryla Kłosowska

Wizytę Mikołaja zorganizował Samorząd i maturzyści z grupy j. Niemieckiego

P. Dariusza Pięcha, którzy zakończyli koncert piosenką „Atelmos” wzbogaconą układem tanecznym

 k7

Podkategorie